Sky – Dron, videocall dhe kufje: kështu Pioli do të vazhdojë ta drejtojë Milanin nga shtëpia e tij

Si po përjeton stërvitjen Stefano Pioli, i detyruar nga Covid-19 të izolohet në shtëpi që prej ditës së shtunë? Peppe Di Stefano e tregon atë në lidhje me Sky Sport 24.

Trajneri kuqezi po ndjek stërvitjet drejtpërdrejt përmes një droni. Tani për tani pa ndërhyrë kurrë.

Ai do ta bëjë atë mes të premtes dhe të shtunës, ose në seancat stërvitore në të cilat ekipi do të përgatisë udhëtimin për në Napoli pasi që do të jetë i plotë vetëm nga e enjtja.

Si do të ndërhyjë? Ndoshta përmes një sistemi amplifikimi, por ai nuk do të drejtojë trajnimin. Pioli ka besim të plotë te bashkëpunëtorët e tij.

Gjatë fundjavës do të marrë pjesë në seancat taktike ndërsa të shtunën do të ketë intervista individuale me të gjithë lojtarët ose, përndryshe, me përgjegjësit e departamenteve.

Të dielën në mbrëmje, megjithatë, ai do të jetë i lidhur me kufje në stol për të udhëhequr zgjedhjet e Bonera dhe Lucarelli të cilët do të thirren të zëvendësojnë atë dhe ndihmësin Murelli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu