SKY | Douglas Costa-Milan, asgjë e vërtetë. Prioriteti i Maldinit mbetet një tjetër

Ditët e fundit, zërat që po qarkullojnë me këmbëngulje se Milani është në gjurmët e Douglas Costa kanë çoroditur jo pak tifozët dhe merkaton.

Braziliani në pronësi të Juventusit po lufton për të gjetur hapësirë ​​me fanellën e Bayern Munich ku është dhënë në huazim.

Kështu që u supozua për një lamtumirë të menjëhershme me klubin bavarez, me kuqezinjtë të gatshëm ta merrnin atë në huazim, deri në fund të sezonit.

Milani dëshiron të përmirësohet në rolin e krahut të djathtë, ku Castillejo nuk është bindës dhe vetëm Saelemaekers nuk mjafton.

Sidoqoftë, profili i vijës së parë për të forcuar korsinë duket se është një tjetër.

Milani ka konfirmuar interesin për Thauvin dhe ditët pas mbylljes së tregut të transferimeve mund të jenë ato të mirat për të përfunduar marrëveshjen për sezonin e ardhshëm me parametra zero.

Sipas Sky Sport, Milani nuk është negociata për të sjellë Douglas Costa në Milano. Nuk është një diskutim për të cilin palët po punojnë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu