Skualifikimi i Tonalit: dorë e rëndë nga UEFA por Pioli buzëqesh…

Nuk ka lajme të mira për Italinë U-21. Skuadra e drejtuar nga Nicolato (që po merr pjesë në Europianin e moshave) do të përballet me Spanjën U-21 pa tre titullarë.

Ndeshja, e planifikuar për nesër në stadiumin Ljudski në Maribor, nuk do të shohë Sandro Tonali, Matteo Gabbia dhe Marchizza në fushë.

Dora e rëndë e komisionit disiplinor të UEFA që ndaloi mesfushorin e Milanit për tre ndeshje, pas një kartoni të kuq direkt ndaj Çekisë, rëndon…

E lehtë të mendosh, në këtë pikë, që Tonali të largohet nga grupi për t’u kthyer në stërvitje në Milanello, me ekipin e Stefano Pioli.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu