Skualifikimi i Rebic, ende nuk ka mbaruar! Milani kërkon dokumentet. Motivi

Pas vendimit të sotëm të Gjykatësit Sportiv i cili skualifikoi dy ndeshje Ante Rebic, Milan po pret të marrë dokumentet zyrtare që do të shqyrtohen nga avokatët.

Në rast se kushtet e duhura plotësohen, klubi do të paraqesë një apel për të marrë një zbritje dënimi dhe të ketë Rebic kundër Sampdoria të shtunën 3 prill.

Sipas MilanNeës, fillimisht, klubi kuqezi nuk ka vendosur apelimin, por pasi ka biseduar me Ante Rebic, preferon që të shohë se çfarë është shkruar te raporti i arbitrit Pasqua, i cili gjithashtu nuk akordoi një penallti pasi e pa në VAR dhe nuk nxorri karton të kuq për Di Lorenzo për ndërhyrjen me taka të ngritura ndaj Theo Hernandez.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu