Skuadra italiane përjashtohet nga kampionati, Milani i merr falas dy të rinj me prespektivë! Nesër firma

Gjashtë fitore në gjashtë ndeshjet e para të sezonit, duke përfshirë një në penallti kundër Rio Ave.

Milan, i pari në Serie A me pikë të plota së bashku me Atalanta, filloi sezonin 2020/2021 në mënyrën më të mirë të mundshme.

Dhe tani, përveç fushës, kuqezinjtë gjithashtu po tërheqin dy përforcime nga Primavera e Trapanit: ata janë Giuseppe Filì dhe Filippo Tolomello.

Filì është një mbrojtës qendror i lindur në 2002, shpesh i thirrur te ekipni parë vitin e kaluar në Serie B nga Castori, por pa bërë kurrë debutimin e tij.

Tolomello, gjithashtu i lindur në 2002, është një mesfushor qendror i cili me Trapanin tashmë ka bërë debutimin e tij në Serie C në sezonin 2018/2019.

Dy lojtarët e rinj arrijnë pas përjashtimit të klubit sicilian nga kampionati Serie C, dhe nesër ata do t’i nënshtrohen ekzaminimeve mjekësore dhe do të nënshkruajnë kontratën e re me Milanin.

Pastaj do të bashkohen me Primaveran e Giunti. Mbi ta kishte gjithashtu interes nga Napoli, Benevento, Spezia, Torino dhe ekipe të tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu