SKANDALI DHE TURPI! Milani nuk përfshihet mes klubeve më të mira të shekullit!

Globe Soccer Awards është çmimi që gjithmonë jepet në në Dubai. Siç ndodh çdo vit, lojtari, trajneri dhe skuadra më e mirë e sezonit do të shpërblehen, por në këtë edicion organizata ka vendosur të ndajë një çmim edhe për ata që janë dalluar në shekull, pra nga viti 2001 deri në 2020.

Image

Kategoritë në konkurs janë të njëjta: lojtari, trajneri dhe skuadra. Mes lojtarëve ka edhe ish-futbollsitë të Milanit si Pirlo, Kaka dhe Shevchenko. Sidoqoftë, midis teknikëve është Carlo Ancelotti.

Image

Të gjithë protagonistët e Milan që dominuan në Evropë, duke fituar dy Champions League dhe më gjerë. Nuk mungon edhe Ibrahimoviç, siç duhet të jetë, por çudia më e madhe, e cila po shkakton diskutim është mungesa e Milanit mes ekipeve më të mira të shekullit.

Image

Nuk kanë mjaftuar, siç duket, dy kupa të veshëve të mëdhenj!

Juria ka zgjedhur PSG, Manchester United, Juventus, Al-Ahly, Bayern Munchen, Real dhe Barcelona.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu