Situata e Yonghong Li!

Cfare po ndodh me Milan?

Yonghong Li nuk paguan sot 32 milion euro sipas kontrates dhe ne kete menyre pronesia e Milan kalon te Fondi Elliot ku me pas do shitet serish nje kompanie qe eshte e interesuar te bleje aksionet e Milan..
Yonghong Li?? Cfare do te ndodhe?? Eshte e cuditshme te mendosh se do te humbase 408 milion euro investime sepse nuk gjen dot 32 milion euro?? E pabesueshme por qe eshte duke ndodhur..
Po kush eshte shansi fundit i Li? Qe diten e hene te sjelle firmen me pronarin e ri, te paguaje Elliot 32 milion euro plus borxhin prej 380 milion euro dhe te mos humbase gjithcka dhe te qendroje ne klub me 20/30% te aksioneve ne klub..
Se cfare do te ndodhe zyrtarisht na duhet te presim deri te henen..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu