Situata e Rebic dhe kontrolli i radhës! Ja kur vendoset fati i kroatit

Milani po ecën shumë mirë, por javët e fundit atyre u është dashur të bëjnë pa një titullar absolut të sulmit të tyre.

Ante Rebic ka qenë jashtë që nga java e dytë e kampionatit (2-0 në Crotone) me një dëmtim të bërrylit pas një rënie të çekuilibruar.

Sot Sportmediaset dha informacionin më të fundit për kthimin e futbollistit kroat, i cili në verë u bë 100% në pronësi të Milanit.

Nesër Rebic do të kryejë një kontroll të rëndësishëm dhe vendimtar për të përcaktuar nëse dëmtimi i bërrylit është rikuperuar plotësisht, ose nëse do të duhet ende pak kohë për një rikuperim përfundimtar.

Ish-sulmuesi i Eintracht Frankfurt ka një qëllim: të jetë në dispozicion të trajnerit Pioli për Milan-Roma, një ndeshje që do të luhet në San Siro të hënën e ardhshme.

Ndërkohë, mungesa e tij për ndeshjen e së enjtes ndaj Celtic Glasgow është e sigurt. Si një anësor i majtë, Pioli duhet të përqendrohet ende te Rafael Leao, një nga më të mirët në derbin që fitoi kundër Interit të shtunën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu