SIRENA ANGLEZE PËR RAFAEL LEAO

Sirena angleze për sulmuesin portugez Rafael Leao.

Talenti I lindur në vitin 1999 vazhdon të ketë kërkesa: në ditët e kaluara emri i tij është vendosur pranë skuadrave të rëndësishme ai Real Madrid dhe Juventus.

Tani, siç raporton ‘Sky Sport’ është radha e Leeds United, që do të forcojë skuadrën për të përballuar më së miri Premier League-en.

Leao, pas një fillimi jo të lehtë, ia doli të binte në sy në pjesën e dytë të sezonit.

Në fund golat e shënuara në Serinë A kanë qenë 6 dhe 3 asiste.

Një “pre” jo e keqe për një futbollist të ri në eksperiencën e tij të parë në Itali.

Ndeshjet e luajtura që nga minuti i parë nuk kanë qenë shumë.

Milani beson shumë tek Leao dhe pikërisht për këtë duket e ndërlikuar të mendosh një shitje të tij.

Ky që po fillon duhet të jetë viti i portugezit: kuqezinjtë besojnë dhe me Ibrahimovic në krah gjithçka mund të jetë më e lehtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu