Simeone i trembet grupit: Shikoni se çfarë ndodhi dje në Anfield…

Diego Simeone mori dje pikën e parë të Ligës së Kampionëve, pas barazimit në ndeshjen debutuese kundër Portos.

Duke folur pas ndeshjes, trajneri i Atletico Madrid nenvizoi:

“Ne duhet të vazhdojmë të përmirësohemi. Ekipi ka vend për rritje dhe ne do të synojmë kualifikimin.

Duhet t’i japim vazhdimësi lojës sonë për aq kohë sa të jetë e mundur. Ne u futëm ashtu si duhej për 10-15 minutat e para. Pastaj u ngadalësuam …

Grupi është i vështirë, shikoni Milanin që po fitonte dhe më pas në fund ata humbën”.

Pikerisht ndeshja e radhes do te jete mes Milanit dhe Atletico Madrid ne fushen e kuqezinjve, pra ne San Siro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu