Simakan nuk ka “perënduar” ende! Maldini ka gati planin e ri

Mohamed Simakan ishte një hap larg nga Milani para se të pësonte një dëmtim serioz në gju. Milan u kthye kështu te Tomori në këtë seancë transferimi, por Gazzetta dello Sport shkruan se të dy palët mund të afrohen sërish.

Simakan është në bisedime me Leipzig, por dëmtimi i tij po komplikon gjithashtu negociatat me gjermanët, dhe Strasburgu rrezikon të mos jetë në gjendje të shesë mbrojtësin e lindur në vitin 2000 në këtë dritare transferimi.

Paolo Maldini mund të rikthehet në sulm në rast të dështimit të Simakan për të lëvizur te Leipzig. Drejtori teknik kuqezi do të thirret për të fuqizuar dhe stabilizuar repartin mbrojtës në qershor duke pasur parasysh largimet e Duarte dhe skadimin e kontratës së Musacchio.

Kjo është arsyeja pse operacioni Simakan mund të përfundojë me sukses edhe nëse Djalli do ta blinte Tomorin nga Chelsea.

Duke vepruar kështu, Milani do të garantonte një paketë të re mbrojtëse me të rinj të talentuar, të fortë dhe që do të garantonin ndër vite siguri.

Duke pasur parasysh qëndrimin e gjatë të mbrojtësit francez jashtë, plani parashikon një kërkesë të parë huazimi me të drejtën e shlyerjes e cila mund të bëhet një detyrim në rast të disa objektivave të arritura nga klubi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu