Simakan ende në fletoren kuqezi, por jo me çmimin që do Strasbourg

Mohamed Simakan është gjithmonë në fletoren e merkatos së Milanit për të forcuar mbrojtjen.

Kuqezinjtë janë ende duke menduar për mbrojtësin qendror të Strasburgut dhe një përpjekje e re duhet të bëhet në janar.

Por klubi francez nuk duket i gatshëm ta lejojë atë të shkojë kaq lehtë. Siç është raportuar nga France Football, ata kanë vendosur një çmim që është rreth 30-35 milion euro.

Milani e konsideron Simakan një lojtar shumë interesant, por jo aq sa duhet për të paguar një shumë të tillë.

Prandaj ka të ngjarë që Milani të shohin edhe objektiva të tjerë më pak të kushtueshëm që mund ta bëjnë skuadrën të bëjë hapin në cilësi.

Lojtarë të rinj, si 20-vjeçari francez, por me vlerësime më të ulëta. Maldini dhe Massara do të përpiqen të ndjekin rrugën Simakan pa e ekzagjeruar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu