Shumë profile për sulmin, por drejtuesit kanë një ëndërr!

Parku sulmues i Milanit këtë sezon duket se është i mbushur, të paktën numerikisht. Puna e menaxherëve gjatë verës shërbeu për të formuar të gjithë skuadrën kuqezi, duke i dhënë Stefano Piolit një numër të mirë zgjedhjesh stërvitore.

Problemi, megjithatë, është fizik: dy elementë si Zlatan Ibrahimovic dhe Olivier Giroud tashmë kanë arritur një moshë të pjekur dhe nuk mungojnë sëmundjet fizike për të dy. Nuk është rastësi që dy sulmuesit kane humbur disa ndeshje për shkak të dëmtimit.

Kjo është arsyeja pse Milani në 2022 dëshiron të provojë një goditje shteti në sulm. Synimi është të shpenzoje një pjesë të madhe të buxhetit të merkatos për një sulmues të ri, cilësor dhe me të ardhshme.

Një pasues i Ibrahimovic i cili tashmë është identifikuar virtualisht nga drejtuesit.

Ekziston një qendërsulmues që Milani (por jo vetëm) po e ndjek me shumë interes dhe e konsideron një titullar perfekt për të ardhmen e afërt. Ky është Dusan Vlahovic, një lider i vërtetë i Fiorentina, ylli i ekipit të trajnerit Italiano.

Numri serb 9 është në buzët e të gjithëve dhe po tundon shumë klube ndërkombëtare. Ai tashmë ka qenë pranë Atletico Madrid në verë, por Fiorentina ka zgjedhur ta mbajë atë duke u përpjekur ta mbyllë rinovimin. Kontrata e tij aktuale skadon në qershor 2023 dhe negociatat për rinovimin tashmë kanë filluar…

Por sipas Sky Sport negociatat janë ende në det të hapur, me të vërtetë, ata rrezikojnë të ngecin përgjithmonë. Fiorentina i ofroi 4 milionë neto në sezon Vlahovic, ndërsa agjenti i sulmuesit goditi shumë lart, duke kërkuar shumë më tepër sesa disponueshmëria e Rocco Commisso.

Milani ndjek nga afer ate qe po ndodh, duke ditur qe megjithate nuk do te mund t’i garantonte nje rroge me te madhe se 5 mln euro ne sezon por qe sigurisht goditja Vlahovic do te ishte per te tashmen dhe te ardhmen…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu