Shuhet përfundimisht objektivi i verës së shkuar dhe janarit! Maldini bëri zgjedhjen e tij

Mohamed Simakan nuk do të veshë fanellën e Milanit. Pas dy përpjekjeve të pasuksesshme në seancat e fundit të tregut të transferimeve, as edhe tjetri nuk do të jetë i miri për ta parë atë të mbërrijë në Milanello.

Në të vërtetë, sipas gazetarit të Sky Sport Deutschland, Max Bielefeld, mbrojtësi qendror i Strasburgut ka nënshkruar një kontratë pesë-vjeçare me Leipzig.

Në ditët e fundit ka pasur një përshpejtim të negociatave dhe operacioni do të zyrtarizohet së shpejti. Një goditje e mirë për klubin në pronësi të Red Bull.

Leipzig investon 17 milion euro, përfshirë bonuse, për çështjen Simakan. Një çmim thelbësisht i saktë për një qendër mbrojtës shumë premtues. Milani kishte arritur të ofronte rreth 15 milion para se të linte pistën pas dëmtimit të talentit francez.

Ditët e fundit, Leipzig ka marrë siguri për gjendjen fizike të lojtarit, i cili në janar kishte një problem me gjurin dhe iu nënshtrua artroskopisë.

Para mbylljes së operacionit, klubi gjerman bëri që Simakan t’i nënshtrohej kontrolleve të nevojshme mjekësore në mënyrë që të mos kishte dyshim për shërimin e tij të plotë.

Në ditët e ardhshme, Leipzig duhet të zyrtarizojë blerjen e mbrojtësit të Strasburgut, i cili nga 1 korriku do të jetë në të vërtetë një lojtar i ri në ekipin që tani drejtohet nga Julian Nagelsmann.

Ai do të zëvendësojë Dayot Upamecano, i shpallur tashmë nga Bayern Munich si përforcimi i ardhshëm i verës. Marrëveshja është përcaktuar dhe zyrtarizuar tashmë.

Milani kishte hequr dorë nga pista Simakan javët e fundit. Kjo sepse Maldini dhe drejtuesit janë super të kënaqur me performancën e Fikayo Tomori dhe po punohet për të blerë anglezin i ardhur në huazim nga Chelsea me një vlerë kartoni 28 mln euro.

Shpresohet që të ketë dhe një zbritje nga kjo shumë por do të jetë mjaft e vështirë. Megjithatë, duke lënë Simakan për 17 mln euro, Maldini ka bërë zgjedhjen e tij dhe ajo është Tomori!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu