Shuhet ëndrra e madhe për Calabria!

Pavarësisht sezonit të shkëlqyeshëm të luajtur, Davide Calabria nuk është në mesin e skuadrës së Roberto Mancini për Kampionatin Evropian.

Dje, në fakt, trajneri njoftoi një listë të zgjeruar që do të marrë pjesë në miqësoren kundër San Marinos të planifikuar për të premten 28 Maj, dhe nga kjo listë ai më pas do të bëjë përzgjedhjen përfundimtare të atyre që do të marrin pjesë në Kampionatin Evropian.

Calabria, 38 ndeshje të luajtura deri më tani me 2 gola dhe 2 asist, ishte afër thirrjes, ashtu si edhe Davide Zappacosta i Genoa.

Mancini preferoi të marrë me vete Alessandro Florenzi dhe Giovanni Di Lorenzo si mbrojtës të djathtë.

Manuel Lazzari nga Lazio është thirrur gjithashtu dhe luan në të gjithë krahun.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu