Shtyrja e Milan-Juve? Gazetari: “Do të ishte e drejtë, loja dhe shëndeti rrezikohen”

Infektimi i Cuadrado me koronavirus ndezi komente ironike në rrjetet sociale.

Nuk është rastësi që “ASL e Torino” është aktualisht në krye të trendeve të Twitter, natyrisht duke pickuar atë që bëri Napoli dikur me vetëm dy raste pozitive me Covid-19, duke mos u prezantuar në Torino.

Sidoqoftë, ka edhe pozicione shumë serioze, siç është ai i Paolo Ziliani, një gazetar i njohur i Il Fatto Quotidiano.

Ironia social Cuadrado positivo asl torino

Sipas tij, pas lajmit të infektimit me Covid-19 të Cuadrado dhe Alex Sandro, Milan-Juve duhet të shtyhet sepse ai e përcakton atë si një “lojë në rrezik”.

Është e qartë se hipoteza e shtyrjes është vetëm një nga pozicionet e tij, por nuk është një mundësi konkrete. Deri më tani, shumë ekipe janë marrë vesh me këtë çështje, së pari dhe më kryesorja Milani, i cili ka humbur lojtarë të tillë si Ibrahimovic, Donnarumma, Hauge dhe madje edhe trajnerin Pioli (me zëvendësin e tij) për disa ndeshje në të kaluarën.

Këtu është përmbajtja e mesazhit të Zilianit: “Alex Sandro dhe Cuadrado pozitivë. Ata kanë qenë me shokët e skuadrës brenda dhe jashtë fushës, Milan-Juventus është një ndeshje e rrezikshme dhe për të gjithë do të ishte më mirë të shtyhej. Alarmi është shumë i lartë në Premier League, një situatë serioze. Kalendari i përmbytur me ndeshje klubesh dhe kombëtare nuk lë shtigje serioze”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu