Shpërthen Gazidis: Nuk më interesojnë ata lojtarë që i bëjnë një nder klubit!

Ivan Gazidis, shefi ekzekutiv i Milanit, foli për SportLab për 75 vjetorin e Corriere dello Sport dhe Tuttosport.

Ai u ndal te filozofia e klubit dhe projekti i Elliott: “Qëllimi është t’i bëjmë tifozët tanë krenarë, po punojmë ditë e natë për ta arritur atë. Duam të kemi një ekip në majë të futbollit, që të përfaqësojë vlerat e klubit, të rinj që janë rritur këtu, me tifozë që vlerësojnë përmirësimet.

Ne kemi një vizion të qartë të Milanit, ajo që ndodh në fushë është gjëja më e rëndësishme. Nuk më interesojnë lojtarët që i bëjnë një nder klubit. Çdo lojtar duhet të jetë i lumtur dhe i nderuar, vizioni ynë është i qartë: një stil ndërkombëtar i udhëhequr nga të rinjtë.

Ne kemi një nga ekipet më të reja në Evropë, por talentet që kemi kanë hapësirë ​​të rriten. Talenti, së bashku me besimin, ka një potencial të jashtëzakonshëm për sa i përket futbollit, por edhe për t’i bërë tifozët krenarë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu