Shpërthen gazetari: Milani nuk është i detyruar për Scudetto dhe prap bëri merkato!

Drejtori i Tuttomercatoweb.com, Michele Crisciello foli, në editorialin e tij, për situatën e Milanit dhe sidomos pas humbjes ndaj Atalanta-s dhe kritikave të shumta në drejtim të kuqezinjve.

“Milani mund të humbasë, edhe në shtëpi, kundër Atalanta. Ajo që qëndron më pak është që Milani krysues të mos kuptojnë asgjë nga Atalanta, që vinte në San Siro pas 0-0 në shtëpi kundër Genoa dhe 1-1 në Udine.

Por nëse mendojmë se ekipi i Pioli, për faktin se ata janë Kampion dimri, është i detyruar të fitojë Scudetto atëherë ne bëjmë një gabim të madh.

Në janar është klubi i vetëm që ka lëvizur në kohë dhe me kritere duke rregulluar të tre repartet. Bravo Maldini dhe Massara. Milani gjithmonë shfrytëzon këtë dritare dimri, vetëm mendoni për ardhjet e Kjaer dhe Ibrahimovic vitin e kaluar.

Këtë vit ata përdorën të njëjtin standard dhe nuk do të pendohen. Milani, megjithatë, nuk duhet të fitojë Scudetto. Milani duhet të përfundojë në top 4.

Kush është ndërtuar për të përfunduar i pari, tani, është prapa Piolit. Inter dhe Juventus. Gara Scudetto duhet të jetë mes tyre. Kjo është e vërteta”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu