Shpërthen agjenti i Franck Kessie: “E vërteta me Milanin dhe Interin! Por media po luan pisët…”

Në nivelin kontraktual, çështja që mban më shumë vëmendje te Milani është sigurisht ajo e Franck Kessie. Lojtari nga Bregu i Fildishte do të shohe kontraten te skadojë në qershor 2022 dhe deri më tani një parim i marrëveshjes për rinovimin nuk ka arritur ende.

Prandaj ekziston një rrezik i fortë për Milanin që të humbasë edhe një herë një titullar të ri në një transferim falas, për shkak të skadimit natyror të kontratës së tij. Edhe pse Kessie shpesh ka thënë se ndihet mirë në Milanello, një marrëveshje ende nuk është arritur…

Sot portali Calciomercato.com kontaktoi agjentin e tij George Atangana. Një personazh shumë i diskutueshëm ne syte e Milanit, duke qenë se ai konsiderohet arkitekti i kërkesave të shtrenjta për rinovimin e Kessie. Prokurori zbuloi të vërtetat e tij sot!

Atangana bën debutimin e tij në një mënyrë disi të diskutueshme, veçanërisht përsa i përket mënyrës se si mediat dhe tifozët po reagojnë ndaj dështimit të Kessie për të rinovuar deri më tani:

“Ka shumë konfuzion mediatik në lidhje me rinovimin e Kessie me Milanin. Unë nuk shoh të njëjtën qasje ndaj negociatave të ngjashme: ka lojtarë ne skadim kontrate te Inter, Marseille, Napoli, Monchengladbach, Torino dhe klube të tjera, por ata nuk po fliten me të njëjtën energji… Disa lojtarë që kane kontratat drejt fundit – mendova se lexova – se edhe Milan po merret me njerin ga ata…”

Për shifrat e rinovimit: “Për një lojtar të rëndësishëm, gjithmonë ka nevojë për një kontratë që ia vlen. Kishte një ofertë zyrtare nga Milani dhe një kërkesë nga agjenti, por ne po flasim për shifra shumë larg nga ato të referuara ne media (6.5 milion euro)”.

Së fundi, e vërteta në lidhje me opsionin e Interit: “Një futbollist i kalibrit të Franck nuk ka nevojë t’i propozohet askujt. Dhe në çdo rast, unë kurrë nuk kam folur me Interin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu