Shkëmbimi Eriksen-Calhanoglu ndez web-in dhe tifozeritë!

Janari është larg por tregu i transferimeve nuk ndalet veçanërisht në boshtin Inter dhe Milan i cili, për një arsye ose një tjetër, do të jetë më aktivi në fillim të vitit të ri për të përforcuar skuadrën përkatësisht në dispozicion të Conte dhe Pioli.

Midis mijëra zërave që kërcejnë përreth në këtë moment ekziston një shkëmbim që do të ishte pothuajse i pabesueshëm.

Dhe ka të bëjë me dy mesfushorë të një cilësie të lartë, Eriksen dhe Calhanoglu.

Shkëmbimi Eriksen-Calhanoglu ndez tregun

Nga njëra anë është Christian Eriksen, një lojtar me vlerë absolute që thjesht nuk mund të ndizet nën urdhrat e Conte.

Serie A, Inter-Milan: Calhanoglu-Eriksen, storie di opposti - Eurosport

Raporti mes të dyve është edhe më i krisur dukshëm kur danezi  luan, dhe mirë, me ekipin e tij kombëtar për t’u kthyr në anonim dhe apatik, shpesh në stol, me Interin.

Nga ana tjetër, Hakan Calhanoglu është gjithnjë në kundërshtim me Milanin rreth çështjes së rinovimit të kontratës që skadon vitin tjetër.

Kuqezinjtë, pasi e pritën për një kohë të gjatë të shpërthente, që nga ardhja e tij në Itali, do të donin ta mbanin dhe akoma më shumë nuk duan ta humbin atë në zero.

Pra, pse të mos hipotezojmë një shkëmbim në janar në Milano? Mbi të gjitha, Interi ishte shumë i qartë për të ardhmen e Eriksen. Asnjë huazim, jo më pak se 20 milion euro.

Disa opsione në tryezë, përveç kësaj shkëmbimi me Milanin, por deri më tani asgjë ose pak konkrete.

Operacioni do t’i lejonte Contes të mund të vazhdojë të ëndërrojë goditjen Kantè.

Situatë e kundërt për Calhanoglu i cili, ndërsa pret skadimin, mban Maldinin dhe kompaninë pak “peng” në frontin e rinovimit.

Në orët e fundit, edhe lëvizja e tij te Juventus, në qershor, me parametra zero, po i mban menaxherët kuqezi në majë të gishtave.

Calhanoglu për Eriksen, skeptik Biasin

I pari që thotë fjalën e tij është gazetari i tifozëve të Inter, Fabrizio Biasin, i cili në postimin e tij është shumë i qartë: “Ka nga ata që hipotezojnë një shkëmbim Calhanoglu-Eriksen. Personalisht besoj se është e pamundur për disa arsye. Në çdo rast, unë mendoj se Calhanoglu është i fortë, i përshtatur te futbolli italian për muaj me radhë, shumë profesional dhe me rritje të shpejtë. Dhe gjithsesi nuk do ta bëja”.

Tifozët e ftohtë të Interit: “Jo” shkëmbimit Eriksen-Calhanoglu

As mbështetësit zikaltërit nuk e shohin mirë këtë shkëmbim, dikush kujton “mashtrimet” e marra në të kaluarën “Seedorf – Coco” por mbi të gjitha është dinamika e tregut që dekurajon operacionin “dhe, nuk do të thosha marrëzi, por edhe çështja e skadimit … pse duhet të bëj një shkëmbim me një lojtar i cili në qershor – nëse jam i interesuar – e marr në 0? “dhe shumë, si ëndrrat e Conte, duan vetëm një emër “Të mos bëjmë shaka. Nëse e jap Eriksen, unë dua një lojtar të përshtatshëm për udhëzuesin teknik dhe funksional të projektit. Dhe të gjithë e dimë që objektivi ka një emër që fillon me Ngolo dhe mbaron me Kantè”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu