“Shitja e tij çështje kohe, pastaj radhën e ka një tjetër…”

Milani është i zënë me negociata të ndryshme në këto javë në tregun e transferimeve. Nuk ka kaluar shumë kohë para fillimit të sezonit të ri, ku Rossonerët do të luajnë gjithashtu në Ligën e Kampionëve, dhe qëllimi është të përforcojë skuadrën. Ende ka një përpjekje nga ana e klubit për t’i siguruar trajnerit Stefano Pioli një skuadër të plotë të gatshme për të luajtur te te gjitha kompeticionet.

Këto janë ditët e shitjeve. Djalli po përpiqet të përcaktojë disa largime sa më shpejt të jetë e mundur, dhe më pas fillon nga 16 gushti, në sulmin ndaj objektivave të fundit në hyrje.

Tani duket praktikisht e bërë për Caldara te Venezia në huazim dhe për kalimin e përhershëm të Jens Petter Hauge në Bundesliga.

Carlo Pellegatti bëri një analizë të tregut të transferimeve të Milanit në një video në kanalin e tij në Youtube.

Ndër temat e ndryshme të trajtuara është ajo e shitjes së norvegjezit te Eintracht Frankfurt, tani e pashmangshme. Këto janë fjalët e tij: “Sot shqetësimi janë shitjet: i pari mbi të gjitha është Hauge. Tani kanë mbetur vetëm disa orë për kalimin e tij te Eintracht në Frankfurt “.

Pellegatti më pas shtoi në lidhje me një tjetër shitje të mundshme të kuqezinjve: “Atëherë do të jetë radha e Andrea Conti, por për të ndoshta do të na duhet të presim fundin e tregut të transferimeve, gjithashtu sepse para se ta shesë Milani duhet të jetë i sigurt për të marrë një mes Odriozola dhe Dalot “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu