Shitja e Castillejo, nga Rusia: “Një kërkesë e Milanit bllokon marrëveshjen”

Merkato e Milanit nuk është ka përfunduar ende… Në fakt, ka ende kohë për një shitje të minutës së fundit në një kampionat ku është ende e mundur të mbyllen negociatat në dalje!

Padyshim po flasim për huazimin e mundshëm të Samu Castillejo te CSKA. Klubi rus, i cili refuzoi ofertën e Rossonerëve për Nikola Vlasic duke e shitur te West Ham në verë, tani do të donte të siguronte spanjollin për ta zëvendësuar atë.

Sidoqoftë, është një negociatë e veshtire. Kërkesat e Djallit nuk plotësohen për momentin dhe ekziston mundësia që gjithçka të përfundojë në një ngërç.

Gjithashtu sepse nuk ka shumë kohë për të mbyllur operacionin: kanë mbetur vetëm më pak se dy ditë. Castillejo shpreson të shkojë dhe të luajë me më shumë vazhdimësi sepse e di që hapësira për të te Milani është zvogëluar pas ardhjes së Junior Messias.

Sipas informacionit të mbledhur nga gazeta ruse Eurostavka, CSKA nuk ka ndërmend të përfshijë detyrimin e blerjes në operacionin e huazimit. Ndër të tjera, kuqezinjtë do të donin të merrnin një milion euro për huazimin ndërsa klubi rus do të donte të shmangte pagesën e asaj shume.

Për momentin, pra, dialogjett janë ndërprerë sepse nuk ka ardhur një propozim i ri.

Milani do të donte të dërgonte ish-lojtarin e Villarealit për të luajtur dhe rusët janë destinacioni i vetëm i mundshëm për momentin, duke pasur parasysh se tregu i transferimeve është ende i hapur atje.

Sidoqoftë, në të njëjtën kohë kushtet ekonomike për largimin e tij duhet të ekzistojnë. Maldini po pret një sinjal për të përfunduar negociatat…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu