“Shihemi në derbi!” Hakimi-Theo: sfidë me shpejtësi të lartë midis dy “tepricave” të Real Madrid

Të shtunën në mbrëmje në derbin midis Interit dhe Milanit do të ketë shumë sfida brenda ndeshjes dhe një nga më interesantet është sigurisht ajo mes Achraf Hakimi dhe Theo Hernandez.

Të dy aktualisht janë dy pika fikse të ekipeve të Contes dhe Piolit, por të dy janë gjithashtu dy lojtarë “të flakur” nga Real Madrid: si marokeni ashtu edhe francezi, në fakt, u shitën pa shumë rezistencë nga Blancos, të cilët tani do të kafshojnë duart duke pasur parasysh performancën e shkëlqyeshme të të dyve.

Hernandez-Hakimi, c'è già aria di stracittadina: "Ci vediamo al derby" |  Foto - Sportmediaset

Tuttosport kujton se të dy të huajt ishin shokë të ekipit spanjoll në sezonin 2017-2018. Të shtunën ata do të përballen si kundërshtarë dhe të gjithë presin një shfaqje të shkëlqyeshme në atë krah pasi të dy janë të mirë të shtyhen përpara dhe pothuajse të kthehen në sulmues të shtuar.

Në të njëjtën kohë, megjithatë, Hakimi dhe Theo do të duhet të mbulojnë njëri-tjetrin dhe ndoshta do të jetë në fazën mbrojtëse që sfida midis të dyve do të vendoset.

Rassegna Stampa:" Theo Hernandez e Hakimi, dal Real Madrid a Milan-Inter:  "Ci vediamo al derby" - Rassegna Stampa "

Në korrik, kur Interi zyrtarizoi ardhjen e marokenit, mbrojtësi kuqezi e mirëpriti atë me këtë mesazh në mediat sociale: “Shihemi së shpejti në Serie A dhe në derbit e ardhshëm …”.

Momenti për t’u përballur me njëri-tjetrin ndërsa kundërshtarët po afrohet gjithnjë e më shumë, të dy janë të gatshëm të japin gjithçka për të fituar dhe gjithashtu për të rritur pengun e Real Madridit që nuk donte të vinte bast për ta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu