SHIFRAT/ Akordi total Ibrahimovic-Milan

Ka filluar numërimi mbrapsht në shtëpinë Milan.

Tani duket gjithçka gati për rinovimin shumë të pritur të Zlatan Ibrahimovic.

Sulmuesi kuqezi është gati të firmosë dhe të zgjasë marrëveshjen.

Një tratativë e gjatë dhe torturuese por që në pak ditë do të vërë pikat mbi “I”.

Ibra, sipas të dhënave nga Sportmediaset, ka arritur marrëveshjen bazë me drejtuesit e Milan.

Marrëveshje vjetore, deri në qershor 2021, që do të nisë nga një bazë fikse mes 4,5 dhe 5 milionë euro.

Këtyre do iu shtohen bonuse të ndryshme në bazë të rezultateve të Milan-it, që do ta çojnë rrogen e suedezit deri në një total prej 6 milionë eurosh.

Vendimtar mbetet vullneti i Ibrahimovic të “martohet “ përsëri me projektin e Milanit të Piolit.

I bindur edhe Mino Raiola, agjenti i futbollistit skandinav, tashmë është i gatshëm të nënshkruajë rinovimin./milanclubalbania.al/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu