Shevchenko për Juventus-Milan: “Kuqezinjtë janë favoritët, do të shpjegoj pse”

Një ditë para ndeshjes së madhe mes Juventusit dhe Milanit, Andriy Shevchenko foli në kanalin YouTube të Lega Serie A. Ish -legjenda e Rossonerëve foli për ndjesinë e tij për dy skuadrat:

“Milan dhe Juventus janë dy skuadra të mëdha, është një rivalitet i madh. Unë do të thoja se ato janë ndoshta dy skuadrat italiane më të ndjekura në botë.

Këtë vit ato e filluan në një mënyrë tjetër dhe ndryshe. Milani është një ekip në rritje: ardhja e Giroud, Ibra që po bën mirë, Leao po rritet, kuqezinjte janë të fortë në mbrojtje. Juventusi nuk filloi shumë mirë, ata janë në një fazë tranzicioni, ata ende nuk kanë gjetur ekipin më të mirë, por kanë lojtarë të rëndësishëm.

Allegri është një trajner i madh, ai ka një përvojë të rëndësishme në futbollin botëror. Ai po gjen ekuilibrin që do t’i çojë ata të fitojnë lojëra.

Milani është padyshim favorit për momentin, ata kanë gjetur ekuilibrin e duhur. Bene një merkato që ndryshoi ekipin. Është me i forte se me parë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu