Sheva i mahnitur nga Milani: “Më befasoi jashtë mase te disa gjëra. Atletico, Liverpool dhe Porto të pafat… Ju them pse”

Andriy Shevchenko u kthye në stadiumin e tij! Ish numri 7 i Milanit ishte në San Siro dje për të parë ndeshjen kundër Lazios. Sheva – e intervistuar nga La Gazzetta dello Sport – vlerësoi punën e Stefano Pioli:

“Unë u godita nga Milani, sepse ata janë një ekip i gjallë, me një ritëm të madh. Një ekip që është i këndshëm për tu parë, luan lehtë dhe po aq lehtë arrin të ndërtojë veprime të shkëlqyera.

Krijon, luani vertikalisht, gjithmonë përpiqet të kontrolloje lojen, ka shumë zgjidhje. Më pëlqen, ai do të jetë deri në fund për të provuar dhe fituar Scudetto -n”.

Champions – “Nuk është një dramë nëse dalin, nuk mund të konsiderohet kurrë dështim. Skuadra është konkurruese dhe ka një shans për të kaluar. Dhe pastaj le ta shohim edhe nga ana e kundërshtarëve: shortimi me Milanin në vazon e katërt është për të ardhur keq për ta. Mos mendoni se nuk kane frike”.

Promovimi i merkatos – “Maldini ishte shumë i zoti: klubi bëri blerje të shkëlqyera. Më pëlqen përzierja mes të rinjve dhe atyre me përvojë që është krijuar.

Më parë, një simbol mungonte dhe Ibra është kthyer. Giroud është dikush që lufton për ekipin, ai do të japë shumë”.

Ibra ambicioz – “Unë e njoh atë, është mendja që e bën atë ende aq konkurrues, ambicia për të dashur akoma të jetë vendimtar. Dhe mund të jetë, jo për 60 ndeshje, por në ato në të cilat do të jetë, po.

Dhe ai gjithashtu do të jetë vendimtar në dhomat e zhveshjes: ai është një udhëheqës, di të udhëheqë më të rinjtë “.

Tonali – “Mund të jetë viti i Tonalit. Ai tregoi se mund të ishte një lojtar i rëndësishëm, ai ka diferenca të mëdha rritjeje përpara tij.

Mund të bëhet i madh. Bravo gjithashtu Maignan, nuk e fiton titullin në Francë para PSG rastësisht “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu