Sherri me Ibrahimovic, Zapata: Shpikje, nuk provokova aspak! Tifozët e Milanit…

Më 23 janar Atalanta shënoi një fitore të rëndë dhe të merituar në San Siro, në fushën e Milanit.

Një 3-0 në favor të lojtarëve të Bergamos, i cili mbase përfaqësonte fillimin e një periudhe që ishte jo e favorshme për Pioli dhe ekipin e tij…

Në fund të asaj ndeshje ndodhi një ngjarje mjaft e veçantë, e shtypur nga kamerat dhe disa audio lehtësisht të interpretueshme.

Zlatan Ibrahimovic kishte një luftë me një futbollist kundërshtar, fajtor për ta ngacmuar atë pas një proteste nga Milan për një penallti të mundshme.

Shumë kanë spekuluar se lojtari i diskutueshëm atalantin ishte Duvan Zapata, autor i një ndeshje të shkëlqyeshme në San Siro.

Gjë që do të kishte njollosur nga një ngacmim për Zlatan Ibrahimovic, i cili iu përgjigj: “Unë kam shënuar më shumë gola sesa t’i ke luajtur ndeshje në karrierë!”.

Sidoqoftë, sot, pas më shumë se dy muajsh, Zapata donte të mohonte pjesëmarrjen e tij në atë grindje ironike, por në të njëjtën kohë virale.

Kolumbiani pranoi në Gazzetta dello Sport se nuk ishte ai që provokoi ose sfidoi Ibrahimovic.

Këto janë fjalët e tij: “Përplasja me Ibrën? Këto janë gjëra që ndodhin në fushë.

Por unë nuk isha protagonist. Në ditët në vijim, qarkulloi audio në të cilën ata flisnin për penalltitë e dhëna për Milanin.

Më akuzuan se kisha ngacmuar unë dhe tifozët e Milanit më mbushën me fyerje.

Por nuk ka asnjë lidhje me të, unë as nuk iu përgjigja Ibrahimovic. Pse duhet ta bëja kur po fitoja 3-0?!”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu