Shaka dhe nofka “italiane”: të gjithë e duan në dhomat e zhveshjes! Giroud sfidon fantazmat e një mallkimi

Kundër Sampdoria do të jetë menjëherë shansi i Giroud, “debutuesit më i pritur i mbrëmjes”, shkruan La Gazzetta dello Sport.

Francezi thërritet të dëbojë mallkimin: nga 2012-13, në fakt, vitin e parë pas Pippo Inzaghi, asnjë kuqezi numër 9 nuk ka shënuar ndonjëherë në debutimin e tij në Serie A. Ish-lojtari i Chelsea ka për detyrë të përmbysë trendin dhe fshijë fantazmat e së shkuarës.

Që të gjithë në Milanello tani e quajnë “Oliviero” (në stilin italian). Siç raportohet nga Corriere della Sera, ndikimi i tij në dhomat e zhveshjes ishte i shkëlqyeshëm: kjo tregohet nga ata që frekuentojnë selinë kuqezi. Tani do të shohim se si do të jetë Serie A, pas një parasezoni më shumë se bindës (3 gola në 4 ndeshje)

“Trekëndëshi i risive” titulloi gazeta Tuttosport këtë mëngjes, duke iu referuar tre fytyrave të reja të Milanit: portierit Mike Maignan, anësorit Alessandro Florenzi dhe sulmuesit Olivier Giroud.

Të gjithë ata do të jenë në Marassi për ndeshjen e parë zyrtare të sezonit kundër Sampdoria: dy francezët do të dalin në fushë që nga fillimi, ndërsa ish-lojtar i Romes do të fillojë nga stoli dhe mund të gjejë hapësirë ​​gjatë ndeshjes në vazhdim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu