Sfida me Manchester, dy mungesa big për Solskjaer! Pioli rikuperon Bennacer?

Nuk është vetëm Paul Pogba mes lojtarëve të Manchester United që po luftojnë me probleme fizike. Ole Gunnar Solskjaer duhet të merret me një lojtar tjetër të dëmtuar në funksion të ndeshjeve të ardhshme.

Ky është Juan Mata, i cili sipas manchesterevenings.co.ok do të mbetet për dy javë jashtë. Spanjolli 32-vjeçar ka humbur ndeshjen e Ligës së Evropës kundër Real Sociedad dhe menaxheri i Djajve të Kuq ka konfirmuar se lojtari do të jetë jashtë për 14 ditët e ardhshme.

Mata pritet të mungojë në ndeshjet e Premier League kundër Chelsea, Crystal Palace dhe Manchester City; por edhe në ndeshjen e parë të Raundit të 16-të të Ligës së Evropës kundër Milanit për të enjten 11 Mars.

Lloji i dëmtimit që rrëzoi anësorin spanjoll, kontrata e të cilit skadon në qershor 2021, nuk është zbuluar ende dhe Manchester United nuk duket se ka ndërmend të ushtrojë opsionin për të rinovuar.

Për të ardhmen e ish-it nga Valencia dhe Chelsea po flitet edhe për Italinë: Juventus, Inter dhe Roma do të ishin të interesuar ta nënshkruajnë atë në një transferim falas.

Mata në Manchester United ka gjetur pak hapësirë ​​këtë sezon: vetëm 7 paraqitje në kampionat dhe 2 midis Champions dhe Europa League. Ai ka mbledhur 3 të tjerët në FA Cup dhe EFL Cup.

Sakaq, Stefano Pioli tenton të rikuperojë Bennacer dhe Mandzukic, duke nisur nga java e ardhshme dhe ndeshjet ndaj Udinese e Verona.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu