Sezon për t’u harruar, Tonali humbet toruan me Italinë U-21 dhe merr të kuq (VIDEO)

Sezoni i Sandro Tonalit deri tani ka qenë me më shumë ulje se sa ngritje. Psikologjikisht po vuan jashtë mase dhe këtë gjë e ka konfirmuar edhe sot në fazën finale të kampionatit europian U-21 ku me Italinë në ndeshjen ndaj Çekisë, e mbyllur 1-1, mori një të kuq që mund të shmangte dhe do të mungojë edhe në ndeshjen e dytë ndaj Spanjës.

Gjithçka ndodhi disa minuta nga fundi, kur pasi kundërshtari i mori topin i shkaktoi faull dhe teksa ky i fundit ishte në tokë e shkeli me dashje, diçka që nuk i shpëtoi virojtësit dhe kryesorit, që mori masa ndaj tij!

90 minuta të mira për Matteo Gabbia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu