Sezon i luhatur, bie vlera e kapitenit Romagnoli në treg

Alessio Romagnoli, aktualisht i dëmtuar (do të qëndrojë jashtë për të paktën dhe dy javë) sigurisht që nuk po kalon momentin më të mirë të karrierës së tij.

Kapiteni i Milan ka akuzuar një rënie të qartë të performancës këtë sezon, e cila, në mënyrë të pashmangshme, ka reflektuar në vlerësimin e tij në treg.

Siç raportohet nga portali i mirënjohur “Transfermarkt”, mbrotjësi kuqezi është në 10 lojtarët e Serie A që kanë ulur vlerësimin e tyre (sa i përket kostos së kartonit)

Romagnoli, në vendin e pestë në renditje, ka pësuar një zvogëlim prej 6 milion eurosh, duke arritur një vlerë totale prej 30 milion euro.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu