Sevilla kthehet të trokasë te Milani! Operacioni “Suso” mund të përsëritet

Jesus Navas, i cili mbush 35 vjeç nesër, është ende titulli i krahut të djathtë të Sevilla. Klubi spanjoll kërkoi një alternativë ndaj mbrojtësit spanjoll me përvojë, por nuk e gjeti atë në verë.

Emri i Davide Calabria u bë me këmbëngulje, por në fund ai mbeti në Milano, duke zënë vendin si titullar, me paraqitje më shumë se bindëse.

Një përpjekje e re nga andaluzianët në janar për kuqezinjtë nuk do të përjashtohet, por deri më sot Milani nuk ka ndërmend ta shesë atë.

Në të vërtetë, në ditët e fundit, është folur për një zgjatje të mundshme të kontratës në të njëjtat shifra. Calabria po rritet shumë dhe dëshiron ta bëjë atë me ngjyrat e tij të preferuara.

Siç thamë, ka shumë të ngjarë që Sevilla të kthehet për të kërkuar një mbrojtës të djathtë në janar pasi me mungesën e Navas, Lopetegui ka përshtatur Ocampos dhe tani mund të lëvizë Koundé në të djathtë.

Milan dhe Sevilla, me çështjen Suso por jo vetëm, kanë treguar se kanë marrëdhënie të shkëlqyera dhe nëse dyert duken të mbyllura për Calabria, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Andrea Conti.

Italiani është i mbyllur pikërisht nga Calabria por edhe nga Dalot. Në janar ai do të vlerësojë ofertat që do të arrijnë: Parma mund të kthehet por ish-Atalanta sigurisht që mund të jetë një ide edhe për Sevillan.

Transferimi mund të bëhet në stil “Suso”, pra me huazim me të drejtë blerje që mund të kthehej në detyrim në kushte të caktuara.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu