Serie A pret vendimin e Sergio Ramos! Edhe Milani pret kapitenin e Real Madrid

Për momentin, te Real Madrid, po flitet shumë për të ardhmen e Sergio Ramos. Kapitenit të blancos i ka skaduar kontrata dhe, nga 1 janari tjetër, ai do të jetë i lirë të zgjedhë ekipin e tij të ardhshëm, nëse nuk rinovon.

Sipas Cadena Ser, Real Madrid i ka propozuar një kontratë dy-vjeçare mbrojtësit të lindur në 1986. Problemi? Asnjë rritje në pagë por, përkundrazi, një ulje e pagës.

Problem jo i vogël për Sergio Ramos i cili synonte një kontratë të fundit me shifra të rëndësishme. Një situatë e vështirë që mund të favorizojë gjithashtu një lamtumirë të bujshme të Sergio Ramos me Real Madrid.

Seria A e pret me krahë hapur. Ideja për të pasur flamurin e blancos në Itali është pak ekzaltuese. Ka tre klube kryesore italiane në gjurmët e kapitenit të Real Madrid.

Juventus në garë. Me Chiellini që lufton me moshën e përparuar dhe problemet fizike, të kesh dikë si Sergio Ramos, fizikisht i paprekur, do të ishte shumë i përshtatshëm, veçanërisht nëse ai do të mbërrinte në një transferim falas.

Edhe Milan do të provonte. Stefano Pioli do të kishte shumë nevojë për një mbrojtës qendror të kalibrit teknik dhe përvojës së Sergio Ramos. Do të bëhej pikë referimi absolute për mbrojtjen kuqezi. Dhe ai do të luante me Zlatan Ibrahimovic.

Më në fund, kushtojini vëmendje Interit. Antonio Conte e vlerëson shumë atë dhe mund të kërkojë nga klubi i tij një përpjekje të rëndësishme. Nëse Sergio Ramos arrin, Milan Skriniar do të paketojë bagazhet. Me pak fjalë, Seria A pret vendimin e Sergio Ramos.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu