“Seria A” bëhet gati të mbushet me tifozë

MILAN, ITALY - JULY 07: Franck Kessie of AC Milan celebrates his goal with his team-mate Zlatan Ibrahimovic (back) during the Serie A match between AC Milan and Juventus at Stadio Giuseppe Meazza on July 7, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Sipas “Corriere Dello Sport”, federata italiane e futbollit dhe Seria A po punojnë që të hapin stadiumet për tifozët në raundin e tretë të sezonit 2020-2021.

Gazeta italiane pretendon se federata italiane dhe Seria A po përpiqen të sjellin tifozët në stadium për sezonin e ri në javën e tretë të Serisë A.

Vetëm një e treta e stadiumit do jetë e hapur për tifozët, të cilët do i nënshtrohen një protokolli të detajuar shëndetësor.

“Corriere Dello Sport” zbulon se Seria A mund të hapë dyert e stadiumeve për tifozët me 3 ose 4 tetor.

Nga ky vendim do përfitojë edhe kombëtarja italiane e futbollit e cila luan miqësore në datat 7 dhe 15 tetor.

PANORAMASPORT.AL

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu