Sergio Conceicao: “Milani luan futboll dhe mund të kishte 6 pikë. Ndeshja do të vendoset nga ky detaj”

Duke folur në konferencën për shtyp, trajneri i Portos, Sergio Conceicao foli për Milanin, qe do te jete kundershtari i ekipit portugez qe ka 1 pike te fituar ne grup deri tani pas barazimit ndaj Atletico Madrid.

Këto janë fjalët e tij: “Eshtë një ekip që di të luajë, që ka kampionë të mëdhenj, mendoj se ata do të humbasin disa lojtarë të rëndësishëm për dinamikën e tyre të lojës, por ka një skuadër kampionësh, me cilësi shumë të lartë.

Eshtë një lojë që do të fitojë kush do të mbrohet më mirë. Sa për Piolin, të gjithë e njohin atë: nuk keni nevojë të flisni aq shumë për të, por për ekipin e tij.

Në ligë ai nuk ka humbur dhe tashmë ka luajtur kundër ekipeve të forta si Juventus, Atalanta, Lazio. Ai është një ekip shumë i fortë, mund të fitonte si kundër Liverpoolit ashtu edhe Atletico Madridit.

Unë nuk mendoj se mungesat mund ta prishin dinamikën e tij të lojës, ai ka lojtarë të rinj të cilësisë më të lartë. Por unë do të kthehem atje: ka te beje mosha jonë, pavarësisht nga kundërshtari me të cilin përballemi”.

Mateus Uribe, mesfushori i Portos, foli në këtë mënyrë në konferencën për shtyp të ndeshjes së nesërme kundër Milanit:

“Ne duhet të jemi të përqendruar, në çdo ndeshje – raporton tuttoomercatoweb.com -. Kjo është ajo që kërkon trajneri nga ne, Porto duhet të ketë gjithmonë të njëjtën gjë në çdo lojë, pavarësisht kundërshtarit.

Ne vijmë nga një punë afatgjatë, të gjithë e dimë se çfarë dëshiron trajneri. Në këto lojëra vendimtare ne duhet të tregojmë karakteristikat që kemi, gjithçka në të cilën punojmë çdo ditë “.

Për Ibrahimovic, lojtari kolumbian tha: “Ne nuk e dimë nëse ai do të luajë si titullar. Ne e dimë se sa vlen Zlatan, por një ekip nuk përbëhet vetëm nga një lojtarl”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu