Serginho, elozhe Maldinit: Solli një përbindësh te Milani!

Serginho ishte partneri i Paolo Maldini në shumë beteja. Së bashku ata fituan trofe të ndryshëm midis 2003 dhe 2007 kur ekipi drejtohej nga Carlo Ancelotti.

I intervistuar nga La Gazzetta dello Sport, braziliani vlerësoi punën e bërë nga shoku i tij në rolin e menaxherit kuqezi me objektivin për ta sjellë klubin përsëri në majë: “Rruga është shënuar, Paolo ka bërë një punë të madhe.

Ai i është përshtatur filozofisë së pronarëve: të rinjtë duhet të ndërtojnë një projekt fitues. Milani ëndërron shumë falë tij”

Ndër lojtarët që Maldini solli në Milanello është Theo Hernandez, një anësor i majtë që Serginho pëlqen vërtet shumë:

“Në Evropë, a shihni lojtarë më të mirë se ai? Unë jo… Mbase kam qenë më teknik, por ai ka fizikun: një përbindësh. Ne do të ishim alternuar me Maldinin më mbrapa po të luanim bashkë me Theon atëherë”.

Sonte derbi Inter-Milan i Coppa Italia, për ish-lojtarin mund të jetë një lloj prove Scudetto: “Po. Hendeku në renditje është minimal dhe efektet e një derbi nuk duhet të nënvlerësohen. Por ne fitojmë…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu