Seedorf nuk harron familjen Maldini: postimi i holandezit!

Gjatë Spezia-Milan, Daniel Maldini shënoi golin e tij të parë me fanellën e Djallit. Nuk munguan komplimentet nga disa kampionë që kanë shkruar faqe të historisë së Rossonerëve, përfshirë emrin e Clarence Seedorf.

Përmes një historie në Instagram, ish -mesfushori shkroi këto fjalë: “Urime Daniel për golin tend të parë! Urime edhe babait tend Paolo. Jam krenar për të dy. Ju uroj shumë ndeshje dhe shumë gola me këto ngjyra. Forza Milan”.

Gazetari Luca Serafini, i pranishëm në studiot e Milanit në fund të Spezia-Milan, komentoi fitoren e Rossonerëve në fushën e ekipit Ligurian:

“Goli i Maldinit është më shumë se histori, është një legjendë. Është një gjysh, një djalë dhe një nip që kanë shënuar një gol në të njëjtin ekip. Ka shije inkurajimi jo për talentet, sot Danieli ka vuajtur si të gjithë të tjerët, por ai hyn në legjendë”.

“Ai është një prejardhje, një dinasti që asnjë klub tjetër në bota mund të mburret dhe ne duhet ta mbajmë atë. Fitorja në Spezia nuk është e piset, por gati e piset”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu