Seedorf, mesazh për Milanin e tij: Forcë dhe besim, mos harro ADN Europiane!

“Gati për të parë një ndeshje të shkëlqyeshme në San Siro. Sa beteja midis Manchester United dhe Milan, kemi luajtur kundër kundërshtarëve të pabesueshëm. Kjo ndeshje ishte e veçantë për mua!

Forca Milan, gjithmonë beso duke na kujtuar ADN-në tonë Evropiane deri sa në fund”:

ky është mesazhi në Instagram nga Clarence Seedorf i cili gjithashtu publikoi një video me imazhet e famshme të “ndeshjes së përsosur” të vitit 2007 kundër Djajve të Kuq në San Siro, e vlefshme për gjysmëfinalen e Champions League dhe pasi ekipi i Ancelottit kishte humbur 3-2 në “Old Trafford”.

Seedorf ishte edhe autor i njërit nga tre golat e shënuar edhe nga Kaka dhe Gilardino.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu