“Scudetto i Interit? Në realitet, e fitoi Milani atë titull. Ju them pse”

Massimo Cellino, presidenti i Brescias, i cili foli për ‘Teletutto’, në programin ‘Messi a fuoco’, u ndal te klubet e mëdha të futbollit italian, të cilët janë në borxhe deri ne fyt dhe po jetojne nje situate te veshtire financiare.

Numri 1 i Brescia vlerësoi punën e Milanit, e cila po lëviz në një mënyrë tjetër nga të tjerët, duke drejtuar gishtin, në vend të kësaj, kundër Interit:

“Covid – raporton ‘GDB’ – ka ofruar një alibi për shumë kompani, të cilat ngritën çështjen mbi humbjet për shkak të koronavirusit.

Por bilancet tregojnë humbje nga vitet e kaluara. Asnjë kompani nuk është më e parashikueshme se klubet e Serie A, sepse në fillim të vitit ne tashmë e dimë sa para do të shkojnë në arkën dhe sa mund të shpenzohen. E fitoi titullin nje klub qe nuk paguante rrogat…”

Borxhet për të fituar – “Ju gjithashtu mund të hyni në borxhe për të fituar Scudetto, dhe për këtë arsye bëni hapin më të gjatë se kemben.

Askush nuk ju detyron të jeni të virtytshëm. Plus, ndoshta as nuk arrini rezultate, përfshiheni emocionalisht dhe ekspozoni veten.

Nëse Interi ka fituar kampionatin me një deficit prej 245 milionë eurosh, në realitet ata e kanë humbur atë kampionat.

Të fitosh një kampionat do të thotë të jesh në gjendje ta bësh atë edhe nga pikëpamja e buxhetit dhe stabilitetit ekonomik. Milani, drejtimin e të cilit e njoh mirë, ka fituar Scudetto -n shumë më tepër se Interi dhe doli i dyti me buxhet minimal dhe madje duke qene i shendoshe ekonomikisht sic tregojne shifrat sivjet”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu