CALCIOMERCATO: Schalke ndryshon qëndrim mbi Kabak! Bie vlera, por Milani…

Milani ka shumë të ngjarë të marrë një mbrojtës të ri qendror në janar dhe Ozan Kabak është midis opsioneve. 20-vjeçari nga Turqia tashmë është negociuar dy herë nga klubi kuqezi.

Dy përpjekjet e bëra ishin të pasuksesshme, e para në verën e vitit 2019 kur lojtari ishte ende duke luajtur te Stuttgart dhe e dyta në seancën e fundit të tregut të transferimeve. Për janar 2021 Schalke 04 nuk e ka përjashtuar transferimin e tij.

Milani vazhdon të monitorojë Kabak, çmimi i të cilit ka rënë ndërkohë. Schalke 04 në fund të dritares së fundit të transferimit kishte qëlluar shumë lart: 35 milionë euro.

Milan forte su Kabak: caratteristiche tecniche, ruolo e costo del  cartellino | Blog by Sisal Matchpoint

Por, sipas asaj që u shpjegua nga Calcioomercato.com, tani vlerësimi ka rënë në 25 milion euro.

Kjo shifër konsiderohet ende pak e lartë nga Milani. E vërtetë që turku ka potencial të mirë, por ekipi i Gelsenkirchen është i parafundit në renditje dhe pëson shumë gola.

Çmimi mund të bjerë më tej se Schalke 04 do të jetë ende në zonën e rënies në janar.

Milani nuk dëshiron të bëjë një investim të tepruar për Kabak, megjithëse e vlerësojnë atë si mbrojtës. Padyshim që Paolo Maldini dhe Frederic Massara gjithashtu kanë profile të tjera në listën e tyre të përforcimeve të mundshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu