Scaroni driblon arbitrimin por flet i sigurtë: Me atë Milan që pashë dje, po ju them vetëm një gjë…

Duke folur gjate ngjarjes së Fondacionit Milan “Restore The Music Milan”, Paolo Scaroni, presidenti i Rossonerëve, komentoi ndeshjen e djeshme:

“Unë kurrë nuk flas për gjyqtarët, është një temë që duhet lënë mënjanë. Sigurisht, të mposhtesh është gjithmonë e dhimbshme , sidoqoftë kam optimizëm dhe besim me vete sepse kam parë një ekip të mirë, luftarak dhe elastik dhe kjo më jep shpresë për të ardhmen.

Kthimi në San Siro? Ishte shumë emocionuese për të gjithë të shihnin përsëri Ligën e Kampionëve në San Siro. Milani duhet të qëndrojë gjithmonë në Ligën e Kampionëve, ky është qëllimi që kemi vendosur.

Pastaj ndeshjet janë të përbëra nga episode dhe dje kishte disa që nuk ishin në favorin tonë, por në përgjithësi pashë një ekip të mirë. Unë jam i sigurt qe ende mund te kalojme grupin sepse kam parë një ekip që është në gjendje të mundë këdo.

Pioli? Ai po bën shumë mirë, ka krijuar një ekip të vërtetë, me një frymë optimizmi të përbërë nga të rinjtë që duan të luajnë së bashku, dhe duke vepruar kështu jam i sigurt se do të mbërrijnë edhe rezultatet”.

“Konkluzioni im është se nuk është mirë të mposhtemi, nuk na pëlqen aspak. Por këtë mëngjes mendova se si ekip kemi dhënë një dëshmi të tillë të karakterit, guximit dhe vendosmërisë, saqë më bën optimist për të ardhmen, sepse jeta përbëhet nga shumë fitore dhe madje edhe disa humbje.

Kur ka ndonjë disfatë, ju duhet të rifitoni guximin dhe të rifilloni luftimet. Ky është përfundimi im”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu