Savicevic: Champions per Milan do te ishte si nje Scudetto!

Dejan Savicevic ish ylli legjendar kuqezi sot ka folur per Gazzetta dello Sport per ish skuadren e tij Milan:

Drejtuesit e Milan po investojne tek te rinjte italiane dhe do te vije dita qe do te shperblehen per kete. Skuadra po ben mire, po luftojne per nje vend ne Champions e cila do te ishte si nje Scudetto per kuqezinjte. Hyrja ne Champions sot te ndryshon jeten, klubi po mundohet te ringrihet ngadale ngadale pas disa vite erresire.

Kam menduar gjithmone se renia e Milan ndodhi qe me largimin e Thiago Silva dhe Ibrahimovic drejt PSG, e gjitha erdhi nga aty nuk kam dyshime – shprehet Dejan Savicevic.

Milani kinez? Me vinte shume keq te shikoja Milanin tim ne duar te disa njerzve qe nuk e njihnin futbollin fare. Tani eshte gjithcka ndryshe, me Leonardo dhe Maldini klubi eshte ne duar te sigurta..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu