Sarri: Ja pse u zhgënjeva sonte nga Lazio! Sherri me Saelemaekers? Ai bëri diçka që…

Duke folur me mikrofonat e Dazn, Maurizio Sarri komentoi Milan-Lazio. Keto jane fjalet e tij:

Mbi mosmarrëveshjen me Saelemaekers.

“Asgjë në veçanti. Një djalë bëri një gjest që nuk u behet njerëzve te moshuar dhe Ibrahimovic më pas qetësoi gjithçka. Gjëra fushe”

Mbi strategjinë e gabuar të lojës.

“Unë mendoj se problemi është se nëse pret ne mesfushe, topi filtron. Duhet te ishim agresiv dhe t’i benim presion Milanit me shume”

Gjendja e ekipit?

“Është e qartë se ndryshimi i mënyrës së lojës duhet të ndryshojë mënyrën e të menduarit. Kjo dinamikë në ndeshje çon në vonesë.

Ekipi duhet të ketë guxim dhe të mbrojë në gjysmë fushen kundërshtare. Nëse humbet ndeshjet duke mos luajtur futbollin tënd kjo nuk është mirë “

Për problemet e skuadrës

“Pas një pushimi për ekipet kombëtare, e panjohura është e trefishtë. Mënyra të ndryshme të lojës, lëndime dhe probleme të tjera që krijojnë të panjohura të forta për skuadrat si ne që nuk kanë ende një mentalitet të përcaktuar mirë”

Mbi performancën

“Ne luajtëm një lojë që ishte e kundërta e asaj që provuam këtë javë. Ky është një burim zhgënjimi për mua, por ne duhet të vlerësojmë se ata po kërkojnë gjëra të ndryshme me të cilat nuk ishin mësuar.”

Mbi kritikat e Immobile

“Mediat nuk janë normale në gjykimin e Immobiles. Ai ka shifra të pakundërshtueshme. Franca fitoi një kampionat botëror kur Giroud nuk shënoi gol, por ai është një sulmues i madh. Numrat vlejnë për disa karaktere, më pak për të tjerët”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu