Sandro Tonali tregon pjesën më të vështirë te Milani!

I intervistuar me Sky Sport, Sandro Tonali foli për momentin e tij te kuqezinjtë dhe tregoi se sa e vështirë ishte të bëje një hap përpara edhe në aspektin psikologjik.

“Me kalimin te Milani gjithashtu u rrita edhe mendërisht, një hap që nuk ishte i lehtë për tu bërë, tani duhet të përmirësohem më tej.

Të luash me fanellën e Milanit është një emocion, gjë që nuk mund të shpjegohet me fjalë, veçanërisht për ata që nuk mbështesin skuadrën kuqezi”

“Mesfusha e Milanit u përket të gjithëve. Ne të gjithë po luajmë shumë dhe nuk ka asnjë udhëheqës të vërtetë në mes të fushës. Të gjithë jemi në të njëjtin nivel”.

Për Gattuso: “Më vjen të qesh kur thoni se e kam kaluar, por nuk është kështu. Po flasim për një futbollist që ka shkruar historinë dhe ka fituar gjithçka”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu