Samu Castillejo mund të largohet: zëvendësuesi është zgjedhur!

Milani në merkaton e janarit 2021 do të ndërhyjë për të përmirësuar ekipin, por nuk duhet të kufizohet në blerjen e një mbrojtësi qendror. Në fakt, një sulmues i djathtë sulmues gjithashtu mund të mbërrijë.

Performanca e Samuel Castillejo këtë sezon nuk është bindëse. Nuk është rastësi që spanjolli ra në hierarkinë e Stefano Pioli, duke humbur pozicionin e tij titullar në favor të Alexis Saelemaekers.

Dhe tani po flitet edhe për një shitje të mundshme në dritaren e ardhshme dimërore të tregut të transferimeve.

Castillejo pëlqehet në Spanjë, ku Sevilla duket se është skuadra më e interesuar për momentin. Në Andaluzi ai do të gjente Jesus Suso, tashmë shokun e tij të skuadrës në Milano.

Kthimi në La Liga mund të jetë zgjidhja ideale në rast lamtumire me klubin kuqezi.

Për të zëvendësuar ish-lojtarin e dikurshëm të Villareal, Paolo Maldini dhe Frederic Massara kanë një emër të qartë në mendje: Florian Thauvin.

Anësori francez 27-vjeçar është pranë skadimit të kontratës së tij me Marseille në qershor 2021 dhe nuk ka ndërmend të rinovojë.

Corriere dello Sport konfirmon që Milanit i pëlqen shumë, por kërkesa e parë e agjentëve për rrogë ishte paksa “e frikshme”: 5 milion euro neto në sezon.

Drejtuesit e Milanit shpresojnë që agjenti i Thauvin do të ulë pretendimet. Karakteristikat e ish-lojtarit të Newcastle United do të ishin një përforcim ideal për ekipin e Stefano Pioli.

Ai ka përvojë të mirë dhe do të sillte shumë cilësi në krahun e djathtë sulmues. Një shartim që, megjithatë, mund të arrijë vetëm në kushte ekonomike të përputhshme me bilancin kuqezi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu