Saelemaekers, jehonë fjalëve të Theos mbi objektivin: “Biseduam pak në dhomat e zhveshjes dhe…”

Ashtu si Theo Hernandez, Alexis Saelemaekers hyri ne pjesen e dyteë të Milan-Venezia, dhe ndihmoi ekipin të fitojë me vendosmëri ndeshjen.

Në fakt, aksioni i golit të parë të Brahim Diaz filloi nga belgu, dhe ishte asistimi i tij ndaj Theo për 2-0 vendimtar.

Alexis, ka shumë të ngjarë, qe stoli t’i kete bere mire, duke qendruar ne pjesën e parë pushim, për të hyrë më pas në të dytën dhe për të dhënë një tronditje të fortë në performancën e shokëve të tij të skuadrës.

Sky Sport e intervistoi atë, duke pasur parasysh performancën e shkëlqyer të treguar sonte.

Për hyrjen e tij vendimtare në fushë: “Unë u përpoqa të ndihmoja ekipin dhe ia arrita. Merita shkon për të gjithë ekipin që i bëri rivalët të vrapojnë aq shumë. Ne hymë në gjendje të mirë me Theo dhe ndihmuam ekipin”.

Për deklaratën e Theo Hernandez se ai dëshiron të fitojë Scudetto: “Sigurisht, ne jemi një ekip konkurrues që dëshiron të fitojë diçka. Dhe shpresoj se mund të bëjmë diçka të bukur. Ne folëm për këtë në dhomat e zhveshjes, natyrisht, pastaj marrim lojë pas loje dhe shohim se ku mbërrijmë. Ne nuk jemi këtu për të synuar vendin e dytë apo të tretë”.

Për rritjen e tij personale: “Është e qartë se puna që bën trajneri dhe besimi që ai më jep më kanë bërë të rritem shumë.

Sigurisht, cilësitë e mia ishin gjithashtu vendimtare në përmirësimet e mia. Por prania e të gjithë ekipit gjithashtu më ndihmoi shumë, ne ndihmojmë njëri -tjetrin edhe pse jemi të rinj”.

Për aftësinë e tij për të bërë mirë në një nivel mbrojtës: “Unë kam pak më shumë karakteristika mbrojtëse sesa Leao dhe Rebic dhe mendoj se trajneri e vlerëson vërtet këtë. Por është e vërtetë që më bën edhe të sulmoj. Dhe më pëlqen t’i bëj të dyja”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu