Saelemaekers, gola dhe konfirmime në Milan-Roma: notat e gazetave mbi belgun!

Te barazimi 3-3 në Milan-Roma, Alexis Saelemaekers gjithashtu gjeti rrugën e golit, te avantazhi momental 2-1.

Në fillim të pjesës së dytë ai ishte gati në zonën e verdhekuqve dhe goditi fuqishëm me të djathtën e tij në asistin perfekt të Rafael Leao.

Një gol i bukur nga anësori belg, i cili po meriton vendin e tij si titullar në skuadrën kuqezi.

Milan-Roma, Saelemaekers: "Dimostriamo di poter vincere senza Donnarumma"

Ndeshja e mbrëmshme në “San Siro” konfirmoi sa i rëndësishëm është ish-lojtari i Anderlecht për Stefano Pioli, i cili vazhdon ta preferojë atë në krahasim me Samuel Castillejo.

Sot të përditshmet kryesore sportive i dhanë Saelemaekers nota pozitive.

Milan, battuto un altro record: non accadeva dal 1959

La Gazzetta dello Sport: “7. Është konfirmuar si një nga surprizat më të bukura të këtij Milani pa njolla. Fluturon në krah, por di gjithashtu të përqendrohet dhe te qendra kur është e nevojshme. Ndihmë thelbësore dhe e vazhdueshme për Calabrian kur shfaqet Roma. Një gol efikas”.

Corriere dello Sport: “6.5. Humbet në pjesën e parë, ndizet në fillim të pjesës së dytë. i dhuron Milanit avantazhin me një futje të shkëlqyeshme në zonë nga mbrapa mbrojtësve. Godet shenjën pothuajse me një penallti në lëvizje”.

Tuttosport: “6.5. U përket atyre lojtarëve që, megjithëse nuk bëjnë mrekulli, çdo trajner do të dëshironte në ekipin e tyre. Gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar shokët e tij të skuadrës, ai është në kohë për takimin me golin”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu