“Sa më shpejt të kthehet Ibra, aq më mirë është te Milani. Edhe pse, tani fitojnë edhe me zanat…”

Në kolonat e Corriere della Sera, gazetari i njohur Mario Sconcerti komentoi për mungesën e Ibrahimovic: “

Milani po lufton tani pa Ibrahimovic, tani ju mund ta shihni atë. Në dy ndeshjet e zhvilluara ndaj Fiorentina dhe Sampdoria, i vetmi aksion me veprim të shkëlqyeshëm ishte goli i dytë nga Castillejo.

Milani është kujdesur për t’i bërë kundërshtarët e tij të vegjël, arriti me lehtësi në një lojë shumë të rëndësishme, por më shumë me profesion sesa magji.

Por ky është një sukses i madh, pra të kesh zanatin dhe t’i japësh përgjigje përshpejtimeve të Interit dhe Napolit dhe rindërtimit të tyre të ekipit.

Por, duhet thënë: kishte më pak personalitet se zakonisht. Milani bëri gjithmonë lojën dhe dominoi, por e mbylli pak si rastësisht. Sa më shpejt të kthehet Ibra aq më mirë është për të gjithë”.

“Megjithatë, të fitosh duke rënë pak është një sinjal shumë i mirë dhe të garanton për të ardhmen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu