Rui Costa: Pirlo dhe Gattuso duhet të ishin te Milani… Maldini po punon super! Zlatan si CR7

Manuel Rui Costa nuk i ndahet kujtimeve në Serie A, por edhe me Milanin dhe ish-shokë ekipi që sot janë trajnerë… Në intervistën e gjatë për “Tuttosport” ai preku edhe temën e lidhur mbi lojtarët me përvojë të Serie A të cilët ende po bëjnë një diferencën, përfshirë Ibrahimovic. Këto janë fjalët e tij: “Zlatan është një tjetër kampion pa moshë si CR7. Midis fenomeneve të Serisë A, unë gjithashtu përfshij Ribery: një tjetër që vazhdon të magjepsë”.

“Fizikisht ata nuk janë më ato të dhjetë viteve më parë, veçanërisht në rikuperimin midis një ndeshje dhe tjetrës, por me topin në këmbë ende bëjnë diferencën dhe zhvendosin ekuilibrin”.

“Pirlo kundër Gattuso? Së pari më vjen keq që ata nuk janë te Milani dhe janë rivalë të kuqezinjve. Përveç kësaj, është mirë të shohësh Andrea dhe Rino që drejtojnë dy ekipe të mëdha. Në rastin e tyre është shumë më tepër sesa një sfidë midis ish-shokëve të skuadrës: Pirlo dhe Gattuso janë miq, vëllezër të vërtetë. Duke luajtur dhe fituar me ta, gjithçka më duket normale. Pirlo dhe Gattuso po reflektojnë atë që ishin si lojtarë”.

Milani pas karantinës: “U transformua. Paolo Maldini dhe Stefano Pioli, ish-shoku im i skuadrës në Firence, po bëjnë një punë fantastike dhe unë jam me të vërtetë i lumtur”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu