Rrogat e trajnerëve të Serie A, Stefano Pioli jashtë podiumit

Analizë interesante e La Gazzetta dello Sport, e cila përqendrohet në pagat e njëzet teknikëve të Serisë A.

Ato variojnë nga 12 milion euro për Antonio Conte të paarritshëm në 500 mijë euro për Vincenzo Italiano te Spezia. Pirlo i bashkohet Simone Inzaghit dhe Mihajlovic.

Paulo Fonseca i Romës është trajneri i dytë më i paguar, me Gian Piero Gasperini që kompleton podiumin.

Andrea Pirlo debuton duke filluar nga vendi i shtatë. Edhe më poshtë Rino Gattuso, në vendin e nëntë së bashku me Eusebio Di Francesco dhe Marco Giampaolo.

Këtu janë të dhënat në detaje.

Pagat e trajnerëve të Serisë A:
Conte 12 milion euro neto
Fonseca 2.5 milion
Gasperini 2.2 milion
S. Inzaghi, Pioli dhe Mihajlovic 2 milion
Pirlo dhe Ranieri 1.8 milion
Gattuso, Di Francesco dhe Giampaolo 1.5 milion
De Zerbi 1,1 milion
F. Inzaghi dhe Juric 1 milion
Iachini 0,9 milion
Maran 0.85 milion
Gotti dhe Stroppa 0,6 milion
Liverani dhe Italiano 0,5 milion

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu